Animovaná tvorba

Filmová laboratoř pro malé i velké! Zajímá vás, jak vzniká animovaný film? Jak lze rozhýbat kresba, fotka, či obyčejná dětská hračka? Přijďte s námi experimentovat do našeho animačního studia, kde nic není nemožné. Rozhýbeme nehybné, dáme tvar beztvarému, proměníme člověka ve zvíře a hudebníky z kapel naučíme cirkusácké kousky. Nepotřebujete nic, vše je povoleno a každý je animátor! Bonusem je večerní projekce pásma vámi vytvořených animací.

Foukání skla

Novinka letošního Artu Kusu! Workshop tradičního sklářského řemesla z rukou těch nejpovolanějších - sklářského ateliéru Liederhaus! Podívejte se, jak vznikají vázy, skleničky, lustry - a máte-li odvahu, zkuste si něco vyrobit i sami!

Šperk

Přiučte se tradiční technice vytváření originálních náušnic a šperků za použití kovových prvků, skleněných perlí, přírodnin nebo čehokoli, co si chcete pověsit na uši. Ketlování je jednoduchá technika navlékání tenkých kovových tyček a vytváření kompozic pomoc speciálních kleštiček. Materiálu máme spoustu. Přivezte si z Artu Kusu vlastnoručně vyrobený a originální umělecký kousek!

Jóga

Krásou jógy je její universálnost. Cvičit může každý a není třeba se stydět. Cvičení upevňuje zdraví, přináší vnitřní harmonii a rozjasní váš den. Každé ráno se můžete dostavit na lekce jógy, ale i na pohybový workshop.

Slackline

Moderní provazochodectví, kde jde o balancování, chození či skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body. Přijďte vyzkoušet, zda udržíte rovnováhu na laně, v příjemném stínu mezi stromy.

Dětská školka

Chcete si chvilku odpočinout od svých ratolestí? Máte možnost! Rádi se o vaše děti dočasně postaráme. Školka je vybavena několika teepee a nabízí možnost kreativního i sportovního vyžití. Otevírací doba školky je ve čtvrtek od 16 do 20 hodin, v pátek a v sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin.

Stone Balance

Workshop vhodný pro návštěvníky od 1 do 100 let. Přijďte se na vlastní kůži přesvědčit, že moderní balancování není jen stavění primitivních věžiček, ale skvělá relaxační metoda s uměleckým přesahem. Špičky oboru dokonce hovoří o stavech podobných meditaci. Oba lektoři workshopu – Jan Macek a Ruda „Waypa“ Novák jsou zároveň autory prvního hřiště na světě určeného k vyvažování kamenů. 

Linoryt

Výtvarně-řemeslná dílna této klasické a stále půvabné tiskařské techniky pro mladé, staré, zkušené i nezkušené výtvarníky - přijďte si ji vyzkoušet pod vedením talentů ze Základní umělecké školy Trutnov!

Hudební workshop

Hudební workshopy s prvky muzikoterapie s písničkářkou a multiinstrumentalistkou Lucií Doušovou vám představí rytmické i jiné nástroje, jež nevyžadují dlouholetou průpravu, a naučí vás je využít pro radost i relaxaci.

Makramé

Technika makramé pochází z oblasti arabských zemí, z nichž se šířila do Evropy. Původně se vázaly třásně z osnovních nití odstávajících na hotových kobercích, ve středověku se drháním zhotovovaly z jemných lněných nebo i hedvábných nití krajky. Dnes se macramé tvoří převážně z bavlněné příze.

Výtvarná dílna Bosorka

Skleněné mozaiky: Výroba mozaikových zrcadel, mandal a dalších mozaikových objektů. Keramické hrnky a misky. Namalujte si vlastní hrnek či misku, kterou vám do druhého dne vypálíme nebo si vyrobte z hlíny sochu! Kuličkové deskové hry: vyrobte si vlastní pinball!

Sítotisk

Potiskněte si oblečení – ať už vlastní, nebo vybrané z naší nabídky na místě. Na výběr je hned několik motivů, včetně toho festivalového.

Drátování

Tradiční, i když pozapomenutá technika drátování může sloužit jak k opravování věcí rozbitých, tak k jejich zkrášlování nebo k výrobě zbrusu nových ozdob. Nevěříte? Zkuste!

Tatoo circus

Slowlorris a Sobol.ink. Dvojice nadšených tatérů pocházejících z Trutnova, ale cestujících a tetujících, kde se zrovna dá. Oba se této činnosti věnují již několik let, mají svůj nezaměnitelný rukopis a řadu spokojených zákazníků.

Projekce KreAnimo filmů

Projekce originálních filmů, které vytvořily děti během trutnovského tábora KreAnimo Camp. Staňte se svědky jedinečné dětské fantazie vtělené do světa filmu - uvidíte snímky, ke kterým děti napsaly scénáře, vytvořily kulisy a kostýmy nebo v nich odehrály hlavní role a při jejichž tvorbě se učily zacházet s filmovou technikou.

Výroba přírodní kosmetiky

Jak si vyrobit zdravou a voňavou přírodní kosmetiku z toho, co najdete doma, v lese nebo na zahradě? A je libo pleťový krém, šampon nebo třeba zubní pastu? S radami naší lektorky Alice se zkrášlíte a ušetříte přitom přírodu i svou peněženku!

a další...

Tento web používá technické cookie, které zajišťují základní technickou funkčnost webu a analytické cookie od Google Analytics, které využíváme pro generování anonymních statistik o používání našeho webu. Tyto informace využíváme pouze pro interní potřeby a dále je s nikým nesdílíme.