Melbournský rodák Ben Stanford s uměleckým jménem Dub FX začal svou sólovou kariéru zhruba před patnácti lety lety. Pouliční performer, kombinující ve svých skladbách dub, drum and bass, hip hop, reggae a mnoho dalších prvků, na svých cestách objel přes 40 různých zemí, prodal na čtvrt miliónů nosičů a hostily ho ty nejznámější současné festivaly: kalifornská Coachella, Sziget nebo Glastonbury. Kromě toho taky nasbíral přes šest set tisíc fanoušků na facebooku. Proč to zmiňujeme? Právě sociální sítě byly zásadním faktorem, který mladému hudebníkovi dopomohl k úspěchu, jaký si do té doby nikdo příliš nedovedl představit: dosáhnout pozice hudební celebrity nezávisle na komerčních médiích nebo nahrávacích společnostech.

"Chtěl jsem jen cestovat a dělat hudbu. Šest let jsem žil v dodávce a vystupoval na ulici. Sociální média byla ještě nová a neprozkoumaná. Nikdo nemohl předvídat, že z nich vznikne platforma, která pomůže odstartovat moji kariéru. Než mi to došlo, moje videa se virálně šířila tak rychle, že jsem najednou hrál na těch největších pódiích festivalů po celém světě,“ říká o sobě charismatický Australan, jemuž se originálním přístupem k hudební tvorbě podařilo spojit fanoušky všech možných žánrů. Nenabízí publiku totiž jen svou hudbu, ale i výjimečně energická vystoupení, na kterých unikátně pracuje pouze se svým hlasem, beatboxem a looperem.

Dub Fx je muž, který sám o sobě vydá za celou kapelu – navrch ovšem spolupracuje s dalšími talentovanými muzikanty (jmenovitě třeba s anglickým saxofonistou Mr. Woodnotem), a tak se můžete těšit na velkolepou živou show, jaká na Artu Kusu ještě nebyla.

www.dubfx.com

a další...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.