Koňe a Prase. Elektro-popový objev s háčkem nad „n“ je další originální kapelou vzešlou z úrodné valaškomeziříčské půdy. Tvoří ji řidič Tatry a sběratel veteránů Martin Janírek, astrofyzik a galerista Viktor Mikulášek a prodavačka a ekoložka Lenka Halová. Neobvyklá směsice povolání se promítá i do písní, v nichž se nápaditý humor a naivita snoubí s energií a punkovou bezprostředností. 

Kapela vznikla v roce 2013, původně za účelem hraní na vernisážích. O dva roky později se zakládající duo rozšířilo na trio. Zatímco původní tvorbu charakterizovaly jednoduché písně s banjem, saxofonem, heligonkou a dětským klavírkem a později se v ní vystřídaly i všemožné další nástroje, nakonec se zvuk kapely ustálil v minimalistickém, leč vysoce funkčním složení bicí - basa - klávesy. V roce 2018 si podivuhodného uskupení na festivalu Zubštejn času všimli Petr Marek a Prokop Holoubek ze známé formace Midi Lidi a proměnili Koňe a Prase ve svou předkapelu na šňůře beznadějně vyprodaných koncertů po celém bývalém Československu. Od té doby obráží Koňe a Prase kluby i festivaly a oblažují svou rychle rostoucí fanouškovskou základnu novými a novými písněmi - se singlem Vysavač dobyli hitparádu Velká sedma pražského Radia 1 a na podzim roku 2020 definitivně završili svůj nástup debutovým albem Bramborové hity, jež se stalo jednou z nejzajímavějších nahrávek roku. 

Pokud máte rádi Midi Lidi, Muchu, Květy a podobná uskupení, přijdete si na své.

www.bandcamp.com

a další...

Tento web používá technické cookie, které zajišťují základní technickou funkčnost webu a analytické cookie od Google Analytics, které využíváme pro generování anonymních statistik o používání našeho webu. Tyto informace využíváme pouze pro interní potřeby a dále je s nikým nesdílíme.