Něco něco je elektro-písničkářské duo z Prahy, které tvoří zpěvačka Alžběta Trusinová (Neřvi mi do ucha) a zpěvák, kytarista a producent Tomáš Tkáč (kapela Pris). Svou tvorbu označují jako taneční weird pop - ve zdánlivě úsporné kapele bez velkých ambicí tkví ale nečekaná síla. Lo-fi samply, kytara, syntezátor a české texty, často spíše recitované než zpívané, ve svém minimalizmu připomínají třeba dnes už legendární Kazety, jen v méně chladném, optimističtějším a popovějším pojetí. 

Debutovou desku Začíná vydali Něco Něco na začátku koronavirové krize, během karantény pak jejich popularita i díky streamům rapidně vzrostla. Druhé album, nazvané stejně prostě Útržky, vznikalo z velké části v Beskydech, vyšlo v srpnu 2021 a v cenách Vinyla a Apollo bylo nominováno na album roku. Útržky jsou poskládané z témat, která se nejen v poslední době dotýkají mnohých z nás: v textech zaznívají pocity vděčnosti, porozumění i nedorozumění plynoucí z komunikace s okolím, témata útěků z města i stavů, kdy vás vysává vlastní život. 

a další...

Tento web používá technické cookie, které zajišťují základní technickou funkčnost webu a analytické cookie od Google Analytics, které využíváme pro generování anonymních statistik o používání našeho webu. Tyto informace využíváme pouze pro interní potřeby a dále je s nikým nesdílíme.