…pro moderní národní buditele Hlukopast. Veteránům Artu Kusu dobře známá parta, jež dva roky nazpátek na Bojišti předskakovala legendárním švýcarským Young Gods - a i žánrově k nim dobře zapadá. Kapela z pražského Žižkova svou tvorbou káže pravidla basement soundu, hudby založené na jednoduchých kytarových partech a temných zvucích syntezátoru, jež masivně podporují ženský vokál v první linii. Pětice čerpá mimojiné z tvorby světoznámých kapel jako Metric, Radiohead, Portishead nebo Massive Attack, cizí jí nejsou ale ani vlivy blues, trip-hopu nebo new wave. Působí převážně na domácí klubové scéně, kde odehraje desítky koncertů ročně. První demo natočili Noisetrap v zimě 2013 a se singlem Cocaine Star se celých sedm týdnů drželi na předních příčkách hitparády Velká sedma na pražském Rádiu 1 - což je skoro jako vyhrát Eurovizi, Královédvorskou Zlatou tužku nebo mistrovství Jižních Čech ve sledge hokeji.

Stejně jako řada dalších využili i Noisetrap lockdown všech klubů, barů a hospod k tomu, aby v rouškách a respirátorech nahráli sedmnáctiminutové EP Sindrome, na kterém vypráví mimojiné o tom, na čem všem může být člověk závislý. Momentálně kapela vystupuje ve složení: Luc Ham (zpěv), David Nový (kytara, programing), Alexandr Nikitin (syntezátor), Pavel Frýbert (baskytara) a Mirri Melcr (bicí).

www.noisetrap.cz

a další...

Tento web používá technické cookie, které zajišťují základní technickou funkčnost webu a analytické cookie od Google Analytics, které využíváme pro generování anonymních statistik o používání našeho webu. Tyto informace využíváme pouze pro interní potřeby a dále je s nikým nesdílíme.