Fajnšmekrům dobře známé Minuty opět na scéně! Žádné jejich vystoupení není dvakrát stejné: síla kapely totiž spočívá především v živých energických koncertech, které jsou z velké části tvořeny improvizací. Propojují žánry jako soul, groove, jazz, funky či world music. A protože, jak sami říkají, nejsou porostlí mechem, jsou otevřeni i vlivům současné hudby. Na minutovský pelmel se stále moc dobře tančí, ale protože jde o výjimečné muzikanty, dobře se na jejich hráčské umění, které hraničí s genialitou, také dívá. Minus123minut působili aktivně v letech 1996 - 2009, vydali pět alb a v roce 1999 obdrželi cenu Anděl za Objev roku. Hráli na předních českých festivalech, vyprodávali kluby u nás i na Slovensku a jako jedna z mála tuzemských kapel slavili úspěch i ve vzdálenějším zahraničí, kde odehráli kolem dvou set koncertů v klubech i na festivalech v Nizozemsku, Polsku, Francii, USA nebo Anglii. Před pár lety se znovu spojili a navrátili na pódia. A jejich pilné zkoušení a nadšení z opětovného koncertování dalo vzniknout desce Les, která vyšla na podzim roku 2019 - zcela poprvé šlo o desku nazpívanou v češtině a hostuje na ní francouzský jazzový trumpetista Eric Truffaz, kterého jste mohli několikrát potkat i na trutnovském Jazzinci.

Výňatky z recenzí na album Les:
„Rytmicky dokáží Minuty ve třech lidech vytvořit tak husté pletivo rytmických patern, že je v jejich zvrásněném labyrintu dlouho co objevovat.“ (Rozhlas Vltava)
„Všechny skladby jsou po hudební i textové stránce domyšleny do detailů a je za nimi znát kus práce. Odpočinek kapele -123 min. tedy očividně prospěl, protože vytvořila jeden z nejlepších kousků.“ (Monstermusic.cz)

Složení kapely:
Zdeněk Bína – zpěv, kytara, autor písní, Fredrik Janáček – basa, Dano Šoltis – bicí

www.minus123minut.cz

 

a další...

Tento web používá technické cookie, které zajišťují základní technickou funkčnost webu a analytické cookie od Google Analytics, které využíváme pro generování anonymních statistik o používání našeho webu. Tyto informace využíváme pouze pro interní potřeby a dále je s nikým nesdílíme.