Člověk s prapodivným jménem, a ještě prapodivnějšími texty, který se vymyká všem představám o tom, jak by se měl rapper chovat, vypadat nebo mluvit. Grafik, ilustrátor, autor povídek, básní a tvůrce jedinečného a stylového Trika vod hoven. Dámy a pánové, MC Gey!

Gey začal s rapem v roce 1999. Vážnější pokusy následovaly okolo roku 2005 s partou ActiondayCrew, ale teprve rok 2010 přinesl první sólo desku Turbulence negativních dobrot, jež je v podstatě sbírkou starších, dosud nevydaných nahrávek. Rok na to se Gey náhodně potkal s Fattem a výsledkem tohoto setkání bylo společné album s názvem Imaginárium naprosto běžných podivností, díky kterému se MC Gey stal právoplatným členem labelu Ty Nikdy. Na úspěch dvojice navázala druhým albem, nazvaným Opičí král vrací úder. Přelomovým se ale pro Geye stal především rok 2016, kdy vydal kritikou oceňované album Rap-Life, za které byl mimo jiné nominován na cenu Anděl v kategorii hip hopu.

www.tynikdy.cz

a další...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.