Justin Lavash

Justin Lavash se narodil v roce 1968 Londýně. Od roku 2004 žije ale v Praze a postupně si vypracovává pověst vyhledávaného performera nejen v České republice. Jeho hudba se ubírá napříč styly někde mezi blues, folkem a jazzem a virtuozní kytarová hra nechává publikum žasnout- jak dokáže jeden muž s kytarou vytvořit polyfonii tolika vrstev?

Před svým příchodem do Prahy sbíral Lavash cenné hráčské zkušenosti v jižním Londýně, kde hrál v devadesátých letech jazz i kabaret, často coby doprovod anglických pěveckých hvězd. Základem Lavashova stylu je klasická vybrnkávací technika, ale v duchu expanze tradičních forem u něj nepřekvapí ani prvky psychedelie, tanečního funku či naopak pomalé, dramatické balady.  Kytaru doplňuje vlastním zpěvem, hlubokým a uhrančivým, jenž posluchače vtáhne hluboko do skladeb, kde silné (a nezřídka autobiografické) příběhy střídají poetické imprese.

Díky vyspělé kytarové technice, která si nezadá s Justinovým talentem komponovat, jej vyhledávají umělci z nejrespektovanějších: spolupracovala s ním mimojiné Lenka Dusilová, Radůza, Michal Horáček, Monika Načeva, DG 307 či Vladimir Merta.

www.bandzone.cz/justinlavash

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.