Lazer Viking

Nejvýstřednější a nejsebestřednější z pražských alternativců. Jakub Kaifosz alias Lazer Viking je pražský hudebník, zpěvák, kytarista a producent, známý také z formace Wild Tides. Narodil se v Praze, část dětství prožil ve Spojených státech amerických- konkrétně v New Jersey. Kromě výuky angličtiny se živil jako motač burritos v mexickém rychlém občerstvení nebo šéfredaktor české mutace časopisu Vice. V současnosti pracuje jako hudební dramaturg a moderátor Radia Wave.

Jako nadšený posluchač a chodící encyklopedie amerických hudebních žánrů se ve své tvorbě propracoval od metalu skrz rock 'n roll 50. let až k písničkářství odkazujícího na přelom šedesátých a sedmdesátých let. Obdivuje Bruce Springsteena, Elvise Costella i kapelu Deftones. Rád provokuje a jeho nekompromisně upřímný projev rozděluje posluchače na dva tábory: ty, co bez něj nemohou žít a ty, kteří ho bez lítosti zatracují. V projektu Lazer Viking jej doplňuje kapela ve složení Chuck Rowell (kytara), Martin Drahoňovský (baskytara) a Michal Budínský (bicí). Za sebou mají už tři dlouhohrající alba: Radical Karaoke (2015) a Flesh Cadillac (2016), jež byla obě nominována na tuzemskou desku roku, a o poznání klidnější loňskou nahrávku Drag.

Lazer Viking vás přirozeně a nenásilně přenese do světa, kde panují silné, intimní písně, špinavé zvuky elektrických kytar a nostalgie zabalená v tunách pružinového reverbu, odkazující na vliv americké hudby v její nejslavnější éře.

www.lazerviking.bandcamp.com

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.