Vanessa

„Texty jsou o drogách, o lidech, co berou drogy, o lidech, kteří je vyrábějí, o lidech, co chytají lidi, co vyrábějí drogy. Taky je tam něco o lásce a nenávisti… a taky něco o drogách.“

 Česká EBM kapela Vanessa šíří kolem sebe auru kontroverzního, ale nesporně kultovního uskupení. Po skoro tříleté pauze se navíc vrátila ze záhrobí spolu s novým a pochvalně přijatým albem Ghost Army, na kterém se v roli hosta objevil mimo jiné neméně kontroverzní raper Řezník. A chystá se oslavit třicet let existence.

Co čekat? Směsici syrového industriálu, elektronického rocku a taneční hudby z jiného vesmíru, jejíž tvůrci se neberou servítky absolutně v ničem. Hlavní úlohu hrají ukrutně tvrdé samply, temné klávesy, antisociální témata písní, a především podlý vokál frontmana Samira Hausera, diktátora pokleslého vkusu a noční můry všech mravokárců.

Vanessa vznikla v roce 1990 a původní  myšlenkou kapely bylo vytvoření soundtracků k pornofilmům brazilské hvězdy, Vanessy Del Rio. Od té doby se její diskografie rozrostla na úctyhodných sedm desek, za dosud nejúspěšnější bývají označována přelomová alba Flashback a Monogamy. S formací, šňupající svého času ve studiu ČT kokain z bible, se ale nepojí jen řada excesů a neustálé testování hranic toho, co je ještě společensky přípustné- nese s sebou i nezpochybnitelný kus zásluh o rozvoj porevoluční hudební scény.

 

www.bandzone.cz/vanessa

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.