Prostor, který se rozpíná a smršťuje podle toho, s jakou intenzitou se dotýká planet, zvířat a lidí, vyprávění příběhů, které se míhají na kraji zorného pole a noří se samy do sebe.

Pod názvem Mutanti hledaj východisko vystupují dva spolužáci z pražské DAMU, rapper a textař Jan Vejražka a Jiří Konvalinka, který má na starost instrumentální složku a který je známý též jako hráč na elektrifikované housle v pozoruhodné tuzemské formaci Vložte kočku. Mutanti hledaj východisko vpadli na scénu v roce 2015 s albem Můj bůh září do mých temnot – černoch a hned bylo jasno, že ani tahle novinka nebude široce přístupnou a oblíbenou mainstreamovou záležitostí.

Teatrální živá vystoupení, sarkasmus a zesměšňování obvyklých rapových stereotypů, jenž se střídá s naturalistickou a často až postapokalyptickou lyrikou, postupné budování atmosféry a originální mozaikovité beaty, pro které se v české kotlině obtížně hledá přirovnání, to vše ale vysloužilo Mutantům pozornost v nejvyšších kruzích české alternativy.

Nedlouho po debutu následovalo album PLSCVTGTUAUVGTU — alternativní tresty & opatření se singlem Sídliště, který napůl vzdává úctu nejstarší zaznamenané československé rapové písni Jižák z roku 1984 a napůl ji paroduje. Do třetice pak přibyla letošní deska z karantény Když máš kamarády, nepotřebuješ nepřátele s trackem nazvaným Klimeš, v jehož videoklipu se titulní role zhostil Miroslav Krobot.

www.landmine.cz

a další...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.