Mucha

Mucha je brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchové, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi vyzdvihujícími mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, útlak menšin, život v moravské metropoli a jiné podivnosti. S kytarou vystupuje Mucha od svých patnácti let a tvrdí, že se na ni stále nenaučila hrát.

Stejnojmenná kapela okolo zpěvačky vznikla v roce 2013, bezprostředně poté, co se M. E. Kyšperský ze skupiny Květy nechal její tvorbou doslova uhranout, splašil kytaristu (P. Zavadil - Ty Syčáci, Pluto) a bubeníka (Š. Svoboda - Budoár staré dámy, Japka), naučil se v mžiku hrát na baskytaru, a dal tak vzniknout dodnes působícímu tělesu, jež obráží kluby a festivaly po celé ČR. Na baskytaru Kyšperského později vystřídal kongeniální Ondřej Kyas (Hajzli, Opera Diversa).

Textovou inspiraci čerpá zpěvačka především ze sociálních sítí. Pro novou desku s provokujícím názvem Tos posrals je příznačná fúze žánrů, prolínání jazyků a parafrázování známých melodií i textů - ze skladeb se tak stává promyšlená hudební koláž, jež má za účel především bavit.

www.bandzone.cz/mucha

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.