Květy

Melancholická atmosféra, intimní, mnohovýznamové texty s říkankovou hravostí, půvabné kytarové melodie a naléhavý hlas. To jsou Květy. Kapela vystavěná především kolem brněnského písničkáře, kytaristy a textaře Martina E. Kyšperského slaví letos 20 let existence, za sebou má deset řadových alb a třikrát obdržela cenu Anděl v kategorii alternativní hudba (další dvě alba byla nominována).

V průběhu svého hudebního života se skupina vyvíjela a experimentovala se zvukem, od minimalistického folk rocku a alternativního rocku přes world music k lehkým elektronickým prvkům a zase zpět, spolupracovala s mnoha různorodými hudebníky (za všechny klávesista Milan Nytra z Buty, trumpetista Michal Gera z ASPM) a v různém složení odehrála stovky koncertů.

Od roku 2016 fungovaly Květy pouze v tříčlenné sestavě: Martin E. Kyšperský (zpěv, kytara), Aleš Pilgr (bicí, perkuse) a Ondřej Kyas (klávesy, elektronika, synth-bass). Na počátku roku 2019 přešel po sedmnácti letech Aleš Pilgr od bicí soupravy ke kontrabasu a bicích a perkusí se chopil nový člen Jakub Kočička. Na Bojišti se tak Květy opět představí jako kvartet.

www.kapelakvety.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.