Plexis

Předskakovali Ramones nebo The Prodigy, hráli snad se všemi českými legendami undergroundu a v osmdesátých letech stáli u zrodu české punkové scény tak, jak ji známe. A punk nejen hrají, punkem i žijí. Letos je to třicet šest let, kdy se kapela okolo Petra Hoška, notorického vymetače večírků a zarputilého fanouška britského ostrovního punku, dala dohromady. Zpočátku hrála neurvalý neopunk po vzoru skotských The Exploited, později vstřebala vlivy hard rocku, street rocku a dalších žánrů.

Nová poloha kapely mnoho pravověrných punkových fanoušků nadzvedla ze židle, skupině samotné to však vůbec nevadilo a do devadesátých let vplula s poměrně velkými nadějemi: natočila tři dobře prodávaná alba (Půlnoční rebel, White Killer a III), spolupracovala s Davidem Kollerem a odjela také turné s kapelou Lucie. Úspěšně rozvíjející kariéru narušily v polovině devadesátek drogy. Následoval první rozpad kapely a s novým albem To se Plexis v nové sestavě vrátili až v roce 1998, tentokrát jako čistý punk rock. V následujících letech vyšla další dvě studiová alba a Best of kompilace a v roce 2005 oslavili v pražské Akropoli Plexis údajný tisící koncert. V prosinci 2017 přežila kapela tragickou dopravní nehodu, po níž dlouho nebylo jisté, zda se ještě vrátí na pódia.

Zatím poslední album, nazvané Kašpar v nesnázích vyšlo v roce 2018.

www.bandzone.cz/plexis

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.