Ghost of You

Je- libo zvuk inspirovaný australskými Tame Impala nebo Radiohead, když na přelomu tisíciletí začali flirtovat s elektronikou? Ghost of You jsou možná mladí, už dávno to ale není začínající a nezkušená brněnská skupina, která se před osmi lety sešla ve zkušebně a nahrála svépomocí svoje první EP Ocean K. Naopak- jejich hudba patří mezi to nejzajímavější, co u nás v posledních letech vzniklo a sklízí nejeden úspěch i v zahraničí.

Po dvou letech živého vystupování kapela v roce 2015 oslovila renomovaného producenta Ondřeje Ježka (Květy, Mucha, Zrní aj.) a odhodlala se k oficiálnímu vydání debutového alba u Indies Scope. Tak vznikla deska Glacier And The City, žánrově ohraničená jako smutný psychedelický pop. V témže roce si Ghost of You jako nejmladší česká kapela v historii zahráli na prestižním maďarském SZIGETU, následovaly koncerty na MFF v Karlových Varech nebo v rumunském Banátu- celkově odehrála skupina již tehdy úctyhodnou stovku živých koncertů a ani v následujících letech ve svém tempu nezpomalila.

Druhou nahrávkou Black Yoga, jež vyšla počátkem roku 2018, kapela potvrdila, že nehodlá zůstat na jednom místě, nebojí se experimentovat a nedělá při tvorbě kompromisy. Kytary ustoupily do pozadí a přenechaly místo elektronice- a morbidní, roztrhaná a místy až neurotická deska se směle může měřit s tím nejlepším, co vzniká v současné generaci indie pop-rocku v Evropě i za oceánem.

www.ghostofyou.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.