LVMEN

Na klubová pódia se vrátili po dlouhých sedmi letech a nezřídka jsou přirovnáváni k americkým Neurosis. Na alba post-hardcoreových Lvmen se na české nezávislé scéně bezmála přísahá. Jejich hudba, inspirovaná mýty a pověstmi, zahalená do mlžného oparu chladných, pohraničních lesů, se sama stala něčím mystickým a tajuplným.

Lvmen vyrostli po revoluci z čerstvě se rodící hardcore scény, v čase, kdy se do země najednou svobodně dostávaly zásadní desky a zahraniční kapely si zde odbývaly první koncerty. První nahrávky byly úzkostné, agresivní a syrové, naopak pozdější alba Mondo a Heron byla o něco smířlivější a žánrově se posunula blíž k post-rocku.

Jako svůj zlomový uvádí kapela rok 1995, kdy vystupovala na dnes již neexistujícím squatu Ladronka. Debutová, eponymní deska vyšla v roce 1998 ve spolupráci s vydavatelstvím Day After. Následující dva roky strávili Lvmen na náročných turné po celé Evropě, kde odehráli na dvě stovky koncertů. Na vrcholu tvůrčích sil natočili skvělé album Raison D´Etre, po raketovém startu ale kapela kvůli zaneprázdněnosti svých členů na několik let utichla. Vrátila se až v roce 2006 s deskou Mondo, na niž o dva roky později navázala albem Heron. V roce 2011 tragicky zemřel kytarista a zpěvák Dáda a následovala další vynucená pomlka- teprve v roce 2017 ohlásili Lvmen comeback společně s deskou Mitgefangen mitgehangen, na níž se jako hosté objevili i Milan „Banán“ Trachta (Lahar, Balaclava, Kovadlina), Tomáš Mládek (Repelent SS) nebo Václav Havelka (Please the Trees). Současná sestava zahrnuje dva bubeníky a je úzce provázána s uskupením Tomáš Palucha.

Jediný a jedinečný letošní koncert pouze na Artu Kusu!

www.lvmen.bandcamp.com

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.