Nat Osborn Band

Sedmičlenné seskupení z USA přináší energický, žánrově široce rozkročený mix funky, indie rocku, soulu, jazzu i reggae. Srdcem (a hlasem) této kapely je Nat Osborn, rodilý Newyorčan z Brooklynu- hudbě a skládání se věnoval od útlého věku. Studoval hru na tabla v Indii, klasickou kompozici v Nové Anglii, hrál na kytaru v ulicích Budapešti i v zapadlých hospodách na irském pobřeží. Skládal písně ve Španělsku, vyprodal kluby po celém New Yorku, procestoval skoro celou Evropu a Spojené státy, složil hudbu pro celovečerní film a byl deportován ze Spojeného království.

Teprve v roce 2011 ale uskutečnil svou vizi a vytvořil Nat Osborn Band, kapelu s velkým zvukem, obsahujícím prvky improvizace, ale přesto s pevným základem v odvážném písničkářství. S pomocí producenta Alexe Bilowitze nahrála skupina debutové album The King and The Clown, jež sklidilo nadšené ohlasy kritiky i publika.

Osbornův přístup k tvorbě odráží upřímnou lásku k hudbě v podobě znalosti širokého spektra hudebních stylů, typickou pro 21. století, kdy technologie umožňují nosit v kapse celé knihovny hudby. Kapela tak čerpá stejnou měrou z Radiohead i z Raye Charlese a s lehkostí mísí prvky geograficky i historicky vzdálených hudebních žánrů- navzdory této žánrové nezařaditelnosti je tu ale jasná kontinuita, vycházející z Osbornova přesvědčivého autorského projevu a nezaměnitelného hlasu.

www.natosborn.com

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.