The Young Gods

Legenda evropské scény, jež inspirovala (mimo jiné) Davida Bowieho, Nine Inch Nails i brazilskou Sepulturu. The Young Gods vznikli před pětatřiceti lety na rozhraní dvou epoch – punku a elektroniky a jejich zvuk byl tehdy hlasitou kolizí industriální apokalypsy a evropské klasiky. Drásavé, industriální hlukové plochy, smíchané s nasamplovanými kytarami stejně přirozeně jako s nostalgickými tóny akordeonu, způsobily na evropské scéně menší zemětřesení. Britský týdeník Melody Maker dokonce označil debutovou nahrávku tria za nejlepší album roku 1987. A když Young Gods vystoupili po revoluci jako jedna z prvních "západních" kapel v pražském Edenu, působilo to jako zjevení z jiné planety.

Od té doby Young Gods hudebně nezestárli a nepřestali experimentovat- ať už s berlínskými kuplety Kurta Weilla, se zvuky amazonského pralesa, se šamanskými zpěvy či s ryze akustickým nástrojovým obsazením, s každou deskou vnášeli do své hudby nové obzory. Natočili sedm úspěšných alb a bezpočet singlů, EP a kompilací, spolupracovali mimojiné s Mikem Pattonem z Faith No More, s hip-hopovou skupinou Dälek či s legendou brazilského undergroundu Nação Zumbi.

Loni v únoru po téměř desetileté odmlce vydali osmé studiové album Data Mirage Tangram, na kterém tentokrát zní i živé kytary- a spolu s novou deskou se do sestavy vrátil i původní člen, elektronický čaroděj a programátor Cesare Pizzi, který v osmdesátých letech s kapelou natočil první dvě alba.

www.younggods.com

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.