Dub FX

Melbournský rodák Ben Stanford s uměleckým jménem Dub FX začal svou sólovou kariéru zhruba před patnácti lety lety. Pouliční perfomer, kombinující ve svých skladbách dub, drum and bass, hip hop, reggae a mnoho dalších prvků, na svých cestách objel přes 40 různých zemí, prodal na čtvrt miliónů nosičů a nasbíral přes půl milionu fanoušků na facebooku. Hostily ho ty nejznámější současné festivaly: kalifornská Coachella, Sziget nebo Glastonbury.

"Chtěl jsem jen cestovat a dělat hudbu. Šest let jsem žil v dodávce a vystupoval na ulici. Sociální média byla nová a neprozkoumaná, nikdo nemohl předvídat, že z nich vznikne platforma, která pomůže odstartovat moji kariéru. Než mi to došlo, moje videa se virálně šířila tak rychle, že jsem najednou hrál na těch největších pódiích festivalů po celém světě,“ říká o sobě charismatický hudebník, jemuž se podařilo dosáhnout úspěchu nezávisle na komerčních médiích nebo nahrávacích společnostech.

Dub FX je fenomén, spojující fanoušky různých žánrů. Nabízí publiku energická vystoupení, na kterých unikátně pracuje pouze se svým hlasem, beatboxem a looperem, díky čemuž vydá sám za celou kapelu. Nenechte si ujít jeho show na letošním Artukusu!

www.dubfx.com

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.