Krajiny Budoucnosti

Nový experimentálně hudební projekt fyield představuje podivuhodnou hudbu složenou ze zvuků přírodních a průmyslových lokalit v české a islandské́ krajině, doplněnou elektronikou, beaty i akustickými nástroji. Zavádí posluchače na místa, která zpravidla stojí kdesi stranou a případný návštěvník na nich není vítán. Natáčelo se na osmi environmentálně, sociálně i kulturně vychýlených místech Islandu a Česka a samotné nahrávky vznikly pomocí improvizace, terénního výzkumu a metody field recordingu.

V projektu fyield se setkávají významné osobnosti české a islandské nezávislé hudební scény. Na české straně Václav Havelka a Kryštof Kříček z kapely Please The Trees, které doplňuje Pan Thorarensen – zakladatel reykjavického festivalu experimentální hudby Extreme Chill, působící také v ambientním triu Stereo Hypnosis.

 

a další...

Tento web používá technické cookie, které zajišťují základní technickou funkčnost webu a analytické cookie od Google Analytics, které využíváme pro generování anonymních statistik o používání našeho webu. Tyto informace využíváme pouze pro interní potřeby a dále je s nikým nesdílíme.