Dvě komedie v komedii

Nevážné divadlo o závažných věcech podle přelomové benátské komedie.

Mecenáš Rovenio nechá pro svou dceru Lidii postavit divadlo. Do konkurzu o prostor se přihlásí dvě herecké trupy – Lelio Comici a Arminia Teatrale, které spolu mají soupeřit v hraní komedií. Soutěž dvou společností je ale zároveň záminkou pro to, aby se začaly rozmotávat nitky propletených osudů. A fiktivní děj obou představení se postupně vkrádá do reálného života postav...

Volná adaptace stejnojmenné hry Giovanniho Battisty Andreiniho z počátku sedmnáctého století. Scénická kompozice Dvě komedie v komedii, poprvé uvedená při příležitosti slavnosti Festa della Sensa v Benátkách roku 1623, je prototypem divadla na divadle. V rámci hlavní zápletky se odehrají ještě další dvě samostatná představení: klasické představení akademiků a představení profesionálních herců. Tyto dílčí zápletky dokumentují formálně i obsahově divadlo počátku 17. století a vzdávají hold tehdejším žánrům na vrcholu: divadlu učenců a komedii dell’arte.

Hrají: Petr Šmíd, Michaela Váňová, Martin Bohadlo, Alena Hladká, Claudia Eftimiadisová, Bartoloměj Veselý

Scénář: Helena Kebrtová a Petr Hašek (na motivy G. B. Andreiniho)

Režie: Petr Hašek

www.geisslers.cz

a další...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.