Petr Nikl

Švábení

Pastevecká performance, v jejímž průběhu vzniká velkoplošný obraz za pomoci mechanických hraček a brouků, trousících tuš po čínském rýžovém papíře. S radostí vítáme jako hosta letošního Artu Kusu osobnost vpravdě renesanční: pana Petra Nikla, všeuměla, kutila, hudebníka, fotografa, loutkaře, výtvarníka i autora pohádek, oceněného Magnesií Literou. Pestrý výtvarný svět tohoto zlínského rodáka je zcela neohraničen a jedná se o jeden z nejoriginálnějších světů, jaké se dnes v Čechách dají objevit.

Jan Hladil

Evoluce svatojánského snu I a II

Zrcadlo se za dobu své existence stalo nedílnou a všední součástí našeho života. Obraz našeho odrazu nás ale definuje v očích všech ostatních. Stejně tak i odraz okolního světa nepovažujeme za nic zásadního. I přesto můžeme opustit tento omezující sociální konstrukt a začít vidět zrcadlo jako dveře do paralelní dimenze, ze kterých k nám mohou proudit světelné objemy ryzího úžasu.

Anastasia Serdyuk a Olga Chereshneva

Úplněk

Anastasia Serdyuk, původem z Omsku, je studentkou ateliéru filmové a televizní grafiky pražské VŠUP, Olga Chereshneva absolventkou moskevské Univerzity M.A. Šolochova a Technické univerzity Liberec. Dvojice ruských umělkyň představí na Artu Kusu svůj pětimetrový umělecký a rituální objekt, jenž vznikl jejich spoluprací na mezinárodním intermediálním sympoziu Sympora 2019 pro Festival světel ve Valašském Meziříčí. Vychází z formy úplňku, součástí objektu neaudiovizuální projekce, jejíž základem jsou textury kamenů natočených pod mikroskopem a divoká krajina, doprovázené hudbou Zdeňka Kindla.

Jiří Grus

Je nám ctí na Artu Kusu přivítat i jednu z nejvýraznějších osobností současného českého komiksu! Je jí trutnovský rodák, absolvent AVU, komiksový kreslíř, ilustrátor, malíř a scénárista Jiří Grus, autor oceňovaných komiksů Drak nikdy nespí nebo Ve stínu šumavských hvozdů a několikanásobný laureát komiksových cen Muriel.

Animovaná tvorba

Filmová laboratoř pro malé i velké! Zajímá vás, jak vzniká animovaný film? Jak lze rozhýbat kresba, fotka, či obyčejná dětská hračka? Přijďte s námi experimentovat do našeho animačního studia, kde nic není nemožné. Rozhýbeme nehybné, dáme tvar beztvarému, proměníme člověka ve zvíře a hudebníky z kapel naučíme cirkusácké kousky. Nepotřebujete nic, vše je povoleno a každý je animátor! Bonusem je večerní projekce pásma vámi vytvořených animací.

Camera obscura

Vyzkoušejte, jak funguje nejjednodušší fotografický přístroj! Na tomto workshopu, představujícím princip dírkové komory, se dokonce uvnitř jednoho na chvíli ocitnete. Najdete si svůj nejlepší záběr a pokusíte se ho zachytit, dozvíte se leccos o základech zpracování fotografií tradičnímpostupem a odměnou vám bude vlastnoručně vyrobený obrázek vonící chemií a nadšením.

Tatoo Circus

Slowlorris a Sobol.ink. Dvojice nadšených tatérů pocházejících z Trutnova, ale cestujících a tetujících, kde se zrovna dá. Oba se této činnosti věnují již několik let, mají svůj nezaměnitelný rukopis a řadu spokojených zákazníků.

Filmová škola Zlín

K vidění bude v zadní části areálu i tvorba zlínské filmové školy - na plátně se zde budou promítat krátkometrážní studentské a absolventské snímky z let 2015 - 2018. Program jednotlivých filmů, jejich žánr a metráž bude každý den zveřejněn na informační tabuli u promítacího plátna.

Výroba šperků

Šperkařky Mája a Marta vás zvou do svého teepee, kde vám představí svět současného šperku. Svoje řemeslo vykonávají obě už velmi dlouho, a tak občas od tradičních zlatnických technik rády zabrousí i do volnějších a hravějších variant, jako je například práce s papírem nebo recyklace různých materiálů.

Jóga

Krásou jógy je její universálnost. Cvičit může každý a není třeba se stydět. Cvičení upevňuje zdraví, přináší vnitřní harmonii a rozjasní váš den. Každé ráno se můžete dostavit na lekce jógy, ale i na pohybový workshop.

Barefoot

Vyrobte si vlastní sandálky bosonožky! Choďte přirozeně a zdravě. Workshop, ze kterého si odnesete pár barefoot sandálů, jež jsou vhodné ke každodennímu nošení i do náročnějšího terénu.

Slackline

Moderní provazochodectví, kde jde o balancování, chození či skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body. Přijďte vyzkoušet, zda udržíte rovnováhu na laně, v příjemném stínu mezi stromy.

Dětská školka

Chcete si chvilku odpočinout od svých ratolestí? Máte možnost! Rádi se o vaše děti dočasně postaráme. Školka je vybavena několika teepee a nabízí možnost kreativního i sportovního vyžití. Otevírací doba školky je ve čtvrtek od 16 do 20 hodin, v pátek a v sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.