Areál

Trutnovský areál Bojiště se svým charakteristickým přírodním amfiteátrem je široké veřejnosti známý především díky Obscene Extreme Festivalu - a v minulosti také Trutnoff Open Air Festivalu. Ohraničení prostoru Artu Kus Festivalu je téměř totožné jako na těchto festivalech. Jako hlavní vchod slouží brána z Královédvorské ulice vedle motorestu. Během festivalu je pak možné s již platnou návštěvnickou páskou libovolně odcházet z areálu a vstupovat do něj také branou u kempu, který je umístěn na přilehlých pozemcích směrem na Hradec Králové. Areál bude pro návštěvníky festivalu uzavřen vždy mezi 03:30 a 08:00 hodinou. 

Platby

Platby uvnitř festivalového areálu letos probíhají standardně v hotovosti, u vybraných stánků lze platit i platební kartou.

A co děti? Mají si kde hrát?

Vstupné pro děti do 13 let (včetně) a seniory od 75 let zdarma. Děti obdrží u vstupu pásky, na něž je možno doplnit telefonní číslo rodičů. Řada workshopů a aktivit je pro děti jako stvořená. V areálu naleznete i dětskou školku, kde vám vaše ratolesti rádi pohlídáme. Jen si je nezapomeňte opět vyzvednout.

Můžu tam se psem?

Vstup se psy na vodítku je povolen - nevoďte prosím psy agresivní a zvažte důkladně, zda nebude vaše zvíře na festivalu trpět.

Zdraví a bezpečnost

Prosíme, nevnášejte do areálu sklo, zbraně, nebezpečné předměty nebo vlastní nápoje a občerstvení. Nemanipulujte s rozvody vody a elektřiny a v případě, že o to budete požádání, řiďte se prosím pokyny organizátorů a zaměstnanců festivalu.

S lehčími zdravotními problémy se obracejte na pracovníky ostrahy, nebo na kancelář produkce. V případě těžších zdravotních problémů či úrazů volejte rychlou záchranou zdravotnickou pomoc a informujte personál festivalu.

V případě stížností anebo řešení nenadálých situací se prosíme obracejte na kancelář produkce - viz mapka, nebo nás kontaktujte na telefonním čísle +420 732 876 311.

Změna programu vyhrazena.

Kempování

Ubytování návštěvníkům Artu Kusu letos nabízíme ve třech dostupných variantách:

V.I.P. Hobytňák

VIP parkování včetně kempování ve spodní části areálu pro karavany, dodávky a obytné vozy: 490 Kč/osoba (platí pro dospělé). K dispozici je přípojka na vodu a elektrickou síť. V provozu od pátka 19. 8. do pondělí 22. 8. 2020. Vjezdové karty budou k dispozici na akreditační bráně, kde vás rovněž ochotně nasměrujeme.

Stan přímo v areálu

Za poplatek 300,- Kč na osobu (platí pro dospělé) nabízíme možnost stanovat v parku přímo uvnitř areálu, ve stínu stromů, v blízkosti uměleckých výtvorů a pod dohledem sousedských hlídek. Pokud vám i přesto někdo vykrade stan, víte, že to byl návštěvník se vstupenkou!

Bezplatný kemp standard

Umístěn na louce sousedící s areá­lem ve směru příjezdu od Hradce Králové, kde za časů krále Martina stávalo slavné stanové městečko, nyní stanový městys či stanová obec s rozšířenou působností. Vjezd autem naleznete těsně za vjezdem do obce Trutnov - sledujte pozorně cedule a možná ho najdete!

Prosíme o šetrnost a ohleduplnost k životnímu prostředí: udržujte pořádek, kontejnery na odpad i toalety budou k dispozici.

Sprchy

Jsou umístěny v blízkosti backstage - viz mapka, a budou otevřeny v sobotu 20.8. a v neděli 21.8., vždy od 9.00 do 17.00 hodin.

Ekologický aspekt

Rádi bychom měli více ekologických a šetrnějších řešení pro festival. Pro třetí ročník potvrzujeme ales­poň několik takto orientovaných pravidel a možností.

Pitná voda zdarma

Pitná voda je pro všechny návštěvníky festivalu zdarma a všichni si tak mohou vodu plnit do svých přinesených lahví na označených místech.

Zálohované kelímky

Používáme zálohované kelímky. Mytí zálohovaných kelímků budeme zajišťovat uvnitř areálu.

Třídíme odpad

Mnozí prodejci občerstvení budou používat jednorázové obaly z rozložitel­ných či recyklovaných materiálů. V celém areálu bude dostatek odpadových nádob na tříděný odpad. Prosí­me návštěvníky festivalu o svědomitost a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Ekologické obaly

Na vlastních barech a stáncích s občerstvením používáme pouze kompostovatelné obaly, a to i na horké nápoje.

Pětidenní plenér

V rámci pětidenního uměleckého plenéru, který bude probíhat před samotným festivalem od neděle 14.8. do čtvrtka 18.8., bude celý areál volně přístupný veřejnosti a případní návštěvníci si tak mohou prohlédnout přípravu nejen celého festivalu, ale také tvorbu jednotlivých stanovišť, workshopů, art instalací, projekcí apod

Letní kino

Před zahájením plenéru také proběhne v sobotu 13. 8. 2021 další promítání ze se­zónního programu. Již čtvrtým rokem naše znovu zprovozněné letní kino na Bojišti nabízí celosezónní retrospektivní přehlídku filmových snímků. Letos se tak před festivalem můžete těšit na nestárnoucí československou klasiku - snímek Tajemství ocelového města. Všechna představení letního kina jsou promítána z 35mm filmového pásu na plátno s úhlopříčkou bezmála 30 metrů. Vstup zdarma, občerstvení zajištěno, ostatně jako během celého plenéru.

Tento web používá technické cookie, které zajišťují základní technickou funkčnost webu a analytické cookie od Google Analytics, které využíváme pro generování anonymních statistik o používání našeho webu. Tyto informace využíváme pouze pro interní potřeby a dále je s nikým nesdílíme.