Areál

Trutnovský areál Bojiště se svým charakteristickým přírodním amfiteátrem je široké veřejnosti známý především díky Obscene Extreme Festivalu - a v minulosti také Trutnoff Open Air Festivalu. Ohraničení prostoru Artu Kus Festivalu je téměř totožné jako na těchto festivalech. Brána z Královédvorské ulice slouží jako hlavní vchod pro prvotní vstup do areálu a k vyzvednutí pásek s čipy. Během festivalu je pak možné s již platnou návštěvnickou páskou odcházet z areálu a vstupovat do něj také bránou vytvořenou u kempu, který bude umístěn na přilehlých pozemcích směrem na Hradec Králové.

Základní informace

Festivalem provází přední slam básník a vícenásobný mistr ČR této úchvatné disciplíny - Anatol Svahilec. A spolu s ním trutnovská persóna s nevídaným kulturním přesahem, pamětí slona a schopnostmi tanečníka tří kontinentů - Munky.

Areál bude pro návštěvníky festivalu uzavřen vždy mezi 03:30 a 08:00 hodinou. Vstup se psy na vodítku povolen - nevoďte prosím psy agresivní a zvažte důkladně, zda nebude vaše zvíře na festivalu trpět.

Prosíme, nevnášejte do areálu sklo, zbraně, nebezpečné předměty nebo vlastní nápoje a občerstvení. Nemanipulujte s rozvody vody a elektřiny a v případě, že o to budete požádání, řiďte se prosím pokyny organizátorů a zaměstnanců festivalu.

Změna programu vyhrazena. Vstupné pro děti do 13 let (včetně) a seniory od 75 let zdarma. Děti obdrží u vstupu pásky, na něž je možno doplnit telefonní číslo rodičů.

S lehčími zdravotními problémy se obracejte na pracovníky ostrahy, nebo na kancelář produkce. V případě těžších zdravotních problémů či úrazů volejte rychlou záchranou zdravotnickou pomoc a informujte personál festivalu.

V případě stížností anebo řešení nenadálých situací se prosíme obracejte na kancelář produkce (viz mapka) nebo nás kontaktujte na telefonním čísle +420 732 876 311.

Kempování

VIP kemp - kapacita omezená

Malý a útulný kemp pro omezený počet lidí je umístěný uvnitř areálu ve stínu stromů, obklopený artovými výtvory a stanovištěmi workshopů a je střežený vlastní ostrahou. Parkování zajištěno na VIP parkovišti naproti areálu, vjezdové karty budou k dispozici na akreditační bráně. Kapacita jednotlivých stanů je maximálně 4 osoby. Cena je 490 Kč/osoba a provoz od čtvrtka 20.8. do pondělí 23.8.2020.

Kemp standard – bezplatný

Umístěn na pozemcích sousedících s areá­lem ve směru příjezdu od Hradce Králové. Vjezd autem bude možný těsně za vjezdem do obce Trutnov - sledujte cedule.

Prosíme o šetrnost a ohleduplnost k životnímu prostředí: udržujte pořádek, kontejnery na odpad budou k dispozici.

Sprchy

Jsou umístěny v blízkosti backstage - viz mapka, a budou otevřeny od pátku 20.8. do neděle 22.8., vždy od 9.00 do 17.00 hodin.

Cashless systém

Artu Kus Festival 2020 je stoprocentně bezhotovostní akcí. Bude použita technologie čipů, které podstatně zjednoduší vaše fungování v areálu. Tyto čipy jsou součástí pásky, kterou obdržíte při platbě vstupného.

Aktivace čipu

Prvotním vstupem do areálu a naskenováním u vstupního sloupku se váš čip aktivuje. Při každém jednotlivém vstupu do areálu má návštěvník povinnost naskenovat svůj čip u vstupního sloupku a stejně tak při každém odchodu z areálu. Čipy slouží jako elektronická peněženka, po jejich jednoduchém a rychlém nabití (hotovost, platební karta) u jednoho ze stanovišť můžete v areálu pohodlně nakupovat libovolný sortiment u veškerých prodejců nebo placených workshopů. Na vybraných stanovištích dokonce bude možné platit přímo platební kartou (nebo také pomocí Apple Pay či Garmin), bez nutnosti použití čipu.

Vrácení přebytku

V případě neutraceného přebytku na vašem nabitém čipu můžete k bezhotovostnímu navrácení veškerých vašich prostředků využít webový portál, kde naleznete refundační formulář. Webová adresa formuláře je: https://my.flyn.cz/artukus-2021/ Tato možnost bude přístupná od úterý 24.8.2021, od 18.00 hod. až do úterý 31.8.2021 do 18.00 hod. Vyplácení těchto refundací potom proběhne ve středu 1.9.2021.  Pokud se rozhodnete své prostředky nevyčerpat, skončí v rukou organizátorů festivalu a budou použity na rekonstrukce v areálu Bojiště Trutnov. Navrácení vašich prostředků z čipu formou hotovosti bude možné kdykoliv během festivalu a to až do 00:00 hodin v noci z neděle 22.8.2021 na pondělí 23.8. 2021 na dobíjecích stanovištích. V případě nejasností, dotazů či reklamací, se prosíme obracejte na info kiosek cashless systému - viz mapka.

Ekologický aspekt

Rádi bychom měli více ekologických a šetrnějších řešení pro festival. Pro třetí ročník potvrzujeme ales­poň několik takto orientovaných pravidel a možností.

Pitná voda zdarma

Pitná voda je pro všechny návštěvníky festivalu zdarma a všichni si tak mohou vodu plnit do svých přinesených lahví na označených místech.

Zálohované kelímky

Používáme zálohované kelímky. Mytí zálohovaných kelímků budeme zajišťovat uvnitř areálu.

Třídíme odpad

Mnozí prodejci občerstvení budou používat jednorázové obaly z rozložitel­ných či recyklovaných materiálů. V celém areálu bude dostatek odpadových nádob na tříděný odpad. Prosí­me návštěvníky festivalu o svědomitost a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Ekologické obaly

Na vlastních barech a stáncích s občerstvením používáme pouze kompostovatelné obaly, a to i na horké nápoje.

Pětidenní plenér

V rámci pětidenního uměleckého plenéru, který bude probíhat před samotným festivalem od soboty 14.8. do středy 18.8., bude celý areál volně přístupný veřejnosti a případní návštěvníci si tak mohou prohlédnout přípravu nejen celého festivalu, ale také tvorbu jednotlivých stanovišť, workshopů, art instalací, projekcí apod.

Letní kino

Během tohoto plenéru také proběhne v sobotu 14.8.2021 další promítání ze se­zónního programu. Již třetím rokem naše znovu zprovozněné letní kino na Bojišti nabízí celosezónní retrospektivní přehlídku filmových snímků. Letos se tak před festivalem můžete těšit na nestárnoucí klasiku - snímek Kdo se bojí Virginie Woolfové (1966, USA, režie: Mike Nichols), začátek ve 21.00 hodin. Všechna představení letního kina jsou uskutečněna z 35mm filmového pásu a promítána na plátno s úhlopříčkou bezmála 30 metrů. Vstup zdarma, občerstvení zajištěno, ostatně jako během celého plenéru.

Covid-19

Respektujeme aktuální nařízení vlády ČR v souvislosti s nebezpečím nákazy Covid-19. Na místě budou platit zpřísněná hygienická opatření ze strany personálu a prodejců: při vstupu do areálu bude každému návštěvníkovi změřena teplota, k dispozici bude dezinfekce, atd.

Důrazně doporučujeme zachovávat určené rozestupy a mít s sebou na festivalu roušku, ústenku či jinou ochranu dýchacích cest pro případ, že bude platit povinnost ve vnitřních prostorech takovou ochranu nosit.

Prosíme, abyste si při vstupu do areálu připravili platné potvrzení o testu s negativním výsledkem (ne starší než 72 hodin), případně potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 (v posledních 180 dnech) či potvrzení o kompletním očkování (účinném minimálně 21 dní).

V případě potřeby můžete navštívit testovací centrum u hlavní brány areálu, kde antigenní testování ze slin můžete bezplatně podstoupit, stačí vám průkazka pojištěnce a doklad totožnosti. 

Prosíme, zachovejte i vy preventivně zvýšenou opatrnost a respekt ke zdraví ostatních návštěvníků a při podezření na nemoc či její příznaky zůstaňte raději doma. Děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.